Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerinden Yılsonu Sergisi

2013-05-30

       Bafra Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Kursiyerleri yaptıkları ürünleri sergi açarak tanıttılar.

       Bafra Öğretmenevi'nde düzenlenen serginin açılış törenine Kaymakamımız sayın Ali Katırcı, Garnizon Komutanı Binbaşı sayın Serdal Şahin, Belediye Başkanı sayın Zihni Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Mehmet Uzunlar, okul müdürleri, öğretmenler, sivil toplum örgütleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

       Yıl sonu sergisi, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı. Ardından programın açılış konuşmasını yapan Bafra Halk Eğitimi Merkezi Müdürü sayın Yalçın Ak, “Eğitimin olmazsa olmaz bir bölümü de, yaygın eğitimdir. Bafra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak, yaptığımız iş birliği ve protokollerle yetişkinlerin eğitimlerine katkı sağlıyoruz. 649 kurs açarak 9 bin 893 vatandaşa eğitim verildi. Önümüzdeki yıl hedefimiz bin kurs açmak ve 15 bin kişiye eğitim vermek” dedi.

       Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Okuyucu da, “Kısa süreli ve kademeli eğitim uygulayarak ekonomimizin gelişmesi doğrultusunda ve istihdam politikasına uygun meslek edinmelerini sağlayıcı imkanlar hazırlamak, çeşitli mesleklerde çalışmakta olanların hizmet içinde ve mesleklerindeki gelişmeleri için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak gibi birçok yönlü faaliyetler yapılmaktadır” diye konuştu.

       Kaymakamımız sayın Ali Katırcı ise yaptığı konuşmasında, “Örgün eğitimin önemli bir ayağı olan halk eğitim faaliyetleri yaklaşık 150 branşta kurslar düzenliyor. Yaklaşık 10 bine yakın insanımız bu kurslarda faaliyetlerde bulunuyorlar. Yıl boyunca bin bir emekle yapılan işlerin şimdi hasat zamanı hep birlikte göreceğiz. Halk Eğitim faaliyetlerimizi destekleyen bütün kurumlarımıza teşekkür ediyorum.”
dedi.

       Konuşmaların ardından Bafra Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Halk Oyunları Topluluğu`nun gösterisi davetlilerin beğenisini kazandı.

       Serginin açılışı protokol tarafından yapıldıktan sonra davetlilere keşkek ve tatlı ikramı yapıldı.


önceki resim sonraki resim ilk resim son resim resimi yeni pencerede aç
İÇİSLERİ BAKANLIĞI BİMER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 	Bafra İlçe Özel İdaresi BAFRA TSO BAFRA TİCARET BORSASI T.C. Samsun Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği ENERJİ BAKANLIĞI RESMİ GAZETE NÖBETÇİ ECZANELER BAFRA BELEDİYESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Web Yazılım: Hakan Aydın