30 Ağustos İ.Ö.Okulunda CANIM ANNEM resim yarışması ödül töreni

2012-05-16

       Bafra 30 Ağustos İlköğretim Okulu, Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Eğitim Uygulama Okulu’nun 9 Mayısta organize ettiği” Canım Annem “ konulu 2 resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler 30 Ağustos İlköğretim Okulunda düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

       Ödül törenine Kaymakamımız sayın Ali Katırcı ve Eşi sayın Hacer Katırcı, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Eşi Şükrüye Şahin, İlçe Milli Eğitim müdürü Mehmet Uzunlar, daire müdürleri Okul Öğretmenleri, çok sayıda öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

       Okul Müdürü Recep Arabacı, yaptığı açılış konuşmasında; “Özel Eğitimin amaçlarından biride toplum içindeki rolleri gerçekleştiren başkaları ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen,üretici ve mutlu vatandaş yetiştirmektir.Bu amaçla ,anneler günü münasebetiyle engelli öğrencilerimizin en büyük destekçisi çocuğu ile hayatı geleceği paylaşan değerli annelerimiz için “Canım Annem “ konulu resim yarışması düzenlenmiştir. Yarışmanın amacı çocuklarımızın duygu, düşünce ve yeteneklerini ortaya çıkartmaktır.”dedi.

       Kaymakamımız sayın Ali Katırcı’da yaptığı konuşmasında “Okullarımız arasında yapılan yarışmada dereceye giren kardeşlerimizi ödüllendireceğiz. Onların en değerli varlıkları anneleri için neler çizdikleri, duygularını nasıl ifade ettiklerini görme şansımız olacak. Ailelerin kaynaşması çocukların toplum içersinde sosyalleşmesi anlamında paylaşımcı olmak anlamında mutlaka bunun çok büyük artı değerleri olacaktır.” dedi.

       Konuşmaların ardından resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri protokol tarafından verildi. Öğrencilerin ödül töreninden sonra 30 Ağustos ilköğretim Okulu aile birliği tarafından yılın annesi seçilen Canan Erdal, Esengül Güney ve Nurcan Bayat’a ödülleri Kaymakamımız sayın Ali Katırcının Eşi ve Belediye Başkanı Zihni Şahin’in eşi Şükrüye Şahin tarafından verildi.

       Duygulu anların yaşandığı ödül töreninde yılın annesi seçilen Canan Erdal,” Bu hediyeyi evden çıkamayan annelerin adına alıyorum. Oğlumla beraber 8 yıl birlikte okula gidip geldik. Bütün öğretmenlerimize ve okul müdürümüze teşekkür ediyorum.” dedi. Esengül Güney ise gözyaşları içersinde yaptığı konuşma’da “ Çocuğum okula başladığında bu okulun her köşesinde bir gözyaşım vardı. Çünkü çocuğumun okuyabileceğini zannetmiyordum. Şimdi 4. Sınıfta bu nedenle çok mutluyum.” Şeklinde konuşurken gözyaşlarına hâkim olamadı.

       Tören okul tarafından yapılan ikramla son buldu.


önceki resim sonraki resim ilk resim son resim resimi yeni pencerede aç
İÇİSLERİ BAKANLIĞI BİMER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 	Bafra İlçe Özel İdaresi BAFRA TSO BAFRA TİCARET BORSASI T.C. Samsun Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği ENERJİ BAKANLIĞI RESMİ GAZETE NÖBETÇİ ECZANELER BAFRA BELEDİYESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. Web Yazılım: Hakan Aydın